یک پرسش ؛ پنجاه نظر

Fifty People One Question is an ongoing social experiment and film series exploring human connections through people and place. The project began in New Orleans in 2008 and has since traveled across the globe, touching millions of viewers. Along the way, the films have captured a small slice of humanity; to discover dreams, losses, reflections, stories and secrets, some shared and some completely unrepeatable.

یک پرسش پنجاه نظر؛ یک پروژه سریالی و اجتماعی است که به بررسی ارتباطات انسانی وابسته به مکان و زمان می پردازد. این پروژه در نیواورلئان آمریکا در سال 2008 آغاز شد و از آن زمان سفری در سراسر جهان داشته ، و مورد توجه میلیون ها بیننده قرار گرفته است.  کلیه فیلم ها شامل ضبط برش هایی کوتاه از برخورد بشریت با رویاها، از دست رفته ها ، بازتاب ها، داستان ها و اسراری است که برخی به صورت مشترک و برخی به طور کامل تکرار نشدنی بیان شده است.

Fifty People One Question

مهم ترین هدف یک پرسش؛ پنجاه
نزدیکتر نمودن انسان ها به یکدیگر است
این مجموعه در قسمت های مختلف خود همواره طیف وسیعی از نظرات متفاوت مردم را نمایش میدهد. مخاطب فیلم در شرایطی قرار می گیرد که احساس می کند جامعه با وجود این نظرات و طیف های متفاوت زیبا و زنده است و خود را جزوی از این جامعه بزرگ می پندارد.

شناساندن مردم ایران به دنیای بین المللی
بعد از انشتار نسخه اول این مجموعه و با خواندن نظرات مردم کشور های دیگر موضوع تازه ای روشن شد. اکثر نظرات بار رویکرد مثبتی به این موضوع اشاره می کردند که ایرانیان مردمانی شبیه ما هستند با آرزو ها و نظراتی مشابه. بسیاری از آنان می گفتند ایرانیان مردمان بسیار صلح جویی هستند و از خبرگزاری های خارجی گله می کردند که تصویری ناپسند از ایران و ایرانی برایشان ساختند.

ثبت نظرات مرد ایران در باب مسائل بسیار انسانی در برهه های زمانی مختلف
با گذشت زمان این مجموعه ارزش تاریخی به سزای پیدا خواهد کرد من بسیار خوشحال خواهم شد که به فرض مثال مردم صد سال دیگر کشورم نظر ما را در مورد مسائل مختلف انسانی بدانند. و شاید این مسیر را ادامه دهند.

اهداف یک پرسش؛ پنجاه نظر

برای ادامه این مسیر مارا حمایت کنید


آرزو های ما

 تا به امروز تمامی هزینه های این فیلم ها به صورت شخصی و بدون وابستگی به هیچ نهادی ساخته شده وما می خواهیم این آثار را همانند گذشته به صورت کاملا مستقل به همه شهر های ایران گسترش دهیم. ما پرسش های بسیاری  از مردم اصفهان و شيراز مردم مازندران، تبريز،ایلات و دیگر هموطنان خود داریم
ما را در ادامه این مسیر حمایت کنید

موفقیت های ما

Basel Art 2015

حضور در جشنواره باسل سویس در سال 2015

San Francisco Iranian film festival

جشنواره فیلم های ایرانی در سانفرانسیسکو 2016

Cinéma Iranian à Paris 2014

جشنواره فیلم های ایرانی در پاریس Cinéma Iranian à Paris 2014